BRAK NOWYCH WIADOMOŚCI

Druk wielkoformatowy zdjęć


 

Druk wielkoformatowy zdjęć, odbitek czy inaczej mówiąc wywoływanie zdjęć. W naszym Studio Fotograficznym DRUKUJEMY zdjęcia w najbardziej popularnych formatach oraz w tych niestandardowych (np. w kwadracie). Druk m.in.: 30x30cm, 30x40cm, 30x45cm, 40x40cm, 40x50cm, 40x60cm, 50x50cm, 50x60cm, 50x70cm, 60x60cm, 60x80cm, 60x90cm czy 70x100cm. W przypadku druku wielkoformatowego, do dyspozycji mamy najwyższej jakości – druk atramentowy.

Jeśli interesuje Cię wydruk MNIEJSZY niż przykładowe wymiary podane wyżej, to przejdź na stronę – ODBITKI FOTOGRAFICZNE


Atramentowy druk zdjęć

Druk wielkoformatowy dostępny w ponad dwudziestu różnych formatach standardowych, od 30x30cm do 100x320cm – a to nie koniec! 🙂 Druk ten jest dedykowanych do każdego rodzaju zdjęć i który gwarantuje szeroką przestrzeń kolorystyczną poprzez zastosowanie aż ośmiu, oryginalnych atramentów firmy Canon. Zdjęcia drukujemy wyłącznie na markowych papierach fotograficznych o dużej gramaturze, dzięki czemu uzyskujemy perfekcyjne kontrasty, świetną ostrość i szczegółowość oraz rewelacyjne odwzorowanie kolorów. Nasze wydruki drukowane są na papierach fotograficznych w rolce co powoduje, że finalny wydruk również „próbuje” powrócić do swojego pierwotnego kształtu (zawija się). Nie jest to defekt, a naturalny proces. W przypadku większych wydruków pokroju 40×60, zwijanie się zdjęcia ułatwia jego bezpieczne przetransportowanie w papierowym rękawie. Umieszczając zdjęcia w ramce czy antyramie, druk w bardzo krótkim czasie się prostuje.


Czas realizacji druku wielkoformatowego

W odróżnieniu do odbitek fotograficznych, w których dostępne są dwa tryby druku zdjęć: STANDARDOWY – z wydaniem tego samego dnia i EKONOMICZNY – z czasem realizacji do 5 dni roboczych, tak w przypadku wydruków wielkoformatowych zdjęć oferujemy druk wyłącznie w trybie STANDARDOWYM z czasem realizacji tego samego lub dnia następnego. Czas realizacji może się wydłużyć w zależności od ilości zamówionych zdjęć czy niestandardowego formatu, który wymusi na nas domówienie odpowiedniego papieru fotograficznego do zamówienia. O wszystkim informujemy Klienta w trakcie przyjmowania zamówienia.


Formaty niestandardowe – docinanie zdjęć

Do każdego wydruku wielkoformatowego zdjęć, który wymaga ręcznego docięcia doliczamy dodatkowo 2,50zł/szt. Docinanie zdjęć do pożądanego formatu może wydłużyć czas realizacji o 2-3 dni robocze, w zależności od ilości zdjęć.

Dla przykładu:

Klient złożył zamówienie na druk 1 zdjęcia w formacie 51x53cm.
W tym przypadku, ręczne docięcie zdjęć KOSZTUJE 2,50zł.

Klient złożył zamówienie na druk 2 zdjęć w formacie 51x53cm.
W tym przypadku, ręczne docięcie zdjęć KOSZTUJE 5,00zł.

Klient złożył zamówienie na druk 3 zdjęć w formacie 51x53cm.
W tym przypadku, ręczne docięcie zdjęć KOSZTUJE 7,50zł.


Cennik druku wielkoformatowego zdjęć

Kliknij w cennik poniżej, by powiększyć


Jak złożyć zamówienie

Nie musisz zakładać kolejnego konta w kolejnym serwisie, do którego i tak prędzej czy później zapomnisz hasła 😉 Oferujemy kilka prostych metod dostarczania nam zdjęć, z którym poradzi sobie każda osoba. W przyszłości na naszej stronie WWW będzie dostępny wygodny Panel Klienta, w którym takie zamówienie złożysz kilkoma kliknięciami. Przy składaniu zamówienia pamiętaj, by poinformować nas o takich kwestiach jak: format, rodzaj papieru (matowy, błyszczący), sposób kadrowania itp.

 1. Wyślij mam swoje zdjęcia bezpośrednio na naszego e-mail’a – kontakt@b-art.studio
 2. Umieść swoje zdjęcia na darmowym Dysku Google i wyślij nam link
 3. Prześlij nam swoje zdjęcia korzystając z darmowego i polecanego przez nas transferu plików – WeTransfer
 4. Przyjdź ze swoimi zdjęciami do naszego Nowoczesnego Studio Fotograficznego w Tczewie

Proste prawda? 🙂


Jaki papier do druku wielkoformatowego zdjęć wybrać

W naszej ofercie druku wielkoformatowego posiadamy dwa standardowe rodzaje papierów – matowy oraz błyszczący. Na specjalne życzenie (+ za dopłatą) zdjęcia możemy wydrukować na papierze jedwabnym, który na pierwszy rzut oka jest podobny do papieru matowego jednak różni go mocniejsza i wyraźniejsza faktura, której powierzchnia przypomina zdjęcia sprzed lat.

Papier fotograficzny BŁYSZCZĄCY
Wydruki na tym papierze są po prostu niesamowite. Połysk nadaje zdjęciom wyrazistości, a nasi Klienci określają je bardziej „wyrazistymi”. Kolory są żywe i nasycone. Wywołane zdjęcia na papierze błyszczącym idealnie sprawdzą się jako wydruki „wolnostojące” np. naklejone na piance lub do bezpośredniego przeglądania/eksponowania swoich zdjęć. Papier błyszczący również nada się do umieszczenia w ramce/antyramie jednak może powstać efekt tzw. podwójnej refleksji światła.

Papier fotograficzny MATOWY
Tak jak w przypadku papieru błyszczącego, zdjęcia na tym papierze również wychodzą niesamowicie. Dzięki doskonałej „absorbcji” światła, zdjęcia wydają się bardziej kontrastowe i ostre. Wywołane zdjęcia na papierze matowym idealnie sprawdzą się do większości zastosowań: wydruk w ramce lub antyramie, fotoksiążce, fotoalbumie czy do bezpośredniego przeglądania w dłoniach. Matowa powierzchnia papieru jest dużo mniej narażona na możliwość powstania odcisków palców, a samo zdjęcie umieszczone w ramce, nie spowoduje efektu podwójnej refleksji światła, jak w przypadku papieru błyszczącego.

Powyższe zastosowania każdego z papieru, nie wykluczają jednego od drugiego. Są to wyłącznie zalecenia, a ostateczny wybór należy do Klienta. Zapraszamy do naszego Studio Fotograficznego w Tczewie, gdzie możecie porównać odbitki na naszych przykładowych zdjęciach. Możecie wybrać ten, który bardziej Wam odpowiada ????


O TYM NALEŻY PAMIĘTAĆ

Druk wielkoformatowy zdjęć, a odbitki fotograficzne, to dwa zupełnie różne światy. Duże wydruki są dużo bardziej wymagające od swoich mniejszych odpowiedników i nie wybaczają błędów. Często spotykamy się z chęcią wydrukowania przez Klienta dużego formatu ze zdjęcia wykonanego telefonem. Owszem, na małym ekranie smartfona te zdjęcia wyglądają przyzwoicie i dobrze ale dopiero po ich zbliżeniu na ekranie komputera dostrzegamy jak bardzo uwydatniają się wszelkie pixele, ziarno czy „mydlany” efekt. Te wszystkie rzeczy, których nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka na ekranie telefonu, niestety ale będą widoczne na wydruku wielkoformatowym. Nie każde zdjęcie wykonane telefonem, będzie złe jednak należy mieć to na uwadze.

Poniżej przedstawiamy listę zdjęć, które NIE nadadzą się do wydruku w większym formacie:

 • zdjęcia przesłane i pobrane z różnego rodzaju komunikatorów (np. Messenger)
 • zdjęcia niedoświetlone (za ciemne) lub przepalone (za jasne)
 • zdjęcia powstałe w aplikacjach zewnętrznych z nałożonymi filtrami (np. Snapchat)
 • zdjęcia wykonane starszej generacji telefonem
 • zdjęcia w bardzo niskiej rozdzielczości

Poniżej przedstawiamy rekomendowaną listę zdjęć, które nadadzą się do wydruku w większym formacie:

 • zdjęcia wykonane przy pomocy telefonu, który deklaruje dobrą jakością zdjęć
 • zdjęcia dostarczone do nas wyłącznie jako oryginały (nie pobrane z komunikatorów, a przesłane np. transferem plików)
 • zdjęcia wykonane przy pomocy aparatu fotograficznego
 • zdjęcia reprodukcyjne, po skanowaniu w wysokiej jakości (zajmujemy się powiększaniem zdjęć)
 • zdjęcia z sesji wykonane u profesjonalnego fotografa
 • stworzenie kolażu ze zdjęć z kilkunastu lub kilkudziesięciu zdjęć

Proszę pamiętać, że zdjęcia które są nam dostarczane, są przez nas dokładnie analizowane i sprawdzane, a my wydajemy opinię czy konkretne zdjęcie kwalifikuje się na druk w oczekiwanej wielkości. Jeśli uznamy, że nie, to chętnie doradzamy zmianę formatu na mniejszy. W ostateczności, to Klient decyduje czy mimo zaleceń drukujemy to, co Klient sobie zażyczy 🙂

 


Zdjęcia sprawdza człowiek, nie maszyna

Przed wydrukiem, zdjęcia są sprawdzane

Wszystkie nasze zamówienia są odpowiednio kontrolowane przez CZŁOWIEKA, A NIE PRZEZ MASZYNĘ CZY PROGRAM! Przed wydrukiem skontrolujemy zdjęcia pod kątem rozdzielczości, kadrów i ewentualnie naniesiemy konieczne korekty kolorystyczne, by wydruki wyszły jak najlepsze. Jeśli uznamy, że któreś zdjęcie należy mocno wykadrować lub z uwagi na rozdzielczość będzie nieodpowiednie, skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy o tym, zanim puścimy zdjęcia do druku lub zaproponujemy rozwiązanie, które najczęściej sprowadza się do: dodania białych pasków czy zarekomendowania mniejszego druku.

Dbałość o detale

Każde nasze zamówienie wykonujemy z należytą dokładnością. Nasze drukarki są regularnie czyszczone i konserwowane, co pozwala na stałe utrzymanie wysokiej jakości druk. Z wydrukami pracujemy w naszym czystym Studio i kontakt z nimi mamy TYLKO przy użyciu białych rękawiczek.

Pełny kadr? A może biała ramka lub paski?

Twoje zdjęcia możemy wydrukować w pełnym kadrze lub dodać do nich białą ramkę lub paski po bokach/u góry. Dzięki dodaniu pasków lub ramki, zdjęcie które jest nawet w innych proporcjach niż odbitka, będzie widoczna w pełnym kadrze.

Translate »