BRAK NOWYCH WIADOMOŚCI

Druk i wywoływanie zdjęć – odbitki fotograficzne


 

fotograftczewbartstudiobartekkafarski

Wywoływanie zdjęć, odbitki fotograficzne czy potocznie mówiąc druk zdjęć. Wszystko wykonujemy w naszym Studio Fotograficznym i DRUKUJEMY odbitki w najbardziej popularnych formatach oraz w tych niestandardowych (np. w kwadracie). Druk: 9x13cm, 10x15cm, 13x18cm, 15x20cm, 15x21cm, 15x23cm, 18x24cm, 20x25cm, 20x30cm, A4 21×29,7cm czy 21x30cm. Do wyboru Klient posiada 2 rodzaje papierów: papier matowy lub błyszczący. Możemy wydrukować zdjęcia w pełnym kadrze lub na życzenie dodać białą ramkę.  Współczesny druk przekłada się na dużo lepszą jakość, wyrazistość, szczegółowość czy perfekcyjne odwzorowanie kolorów.

Jeśli interesuje Cię wydruk WIĘKSZY niż wymiary podane wyżej, to przejdź na stronę –
DRUK WIELKOFORMATOWY


Czas realizacji druku zdjęć

Większość zamówień wydajemy w dniu złożenia zamówienia (do kilku godzin lub tak szybko jak to możliwe) lub gdy są to większe zamówienia, to wydajemy je na koniec dnia/dnia następnego. W przypadku braku przeciwskazań co do czasu realizacji w wyniku oddania nam mniejszej ilość zdjęć (w tym brak Klientów na miejscu lub brak innych zleceń w kolejce), to możemy wydrukować zdjęcia na miejscu „od ręki”.

Zamówienia na wywoływanie zdjęć w niestandardowym formacie (wymagające ręcznego docięcia), mogą być wydłużone w realizacji do 2-3 dni roboczych. O terminie odbioru zawsze informujemy przy składaniu zamówienia oraz Klient otrzymuje od nas SMS z informacją o przyjęciu zamówienia oraz gotowością do odbioru zamówienia.


Dostępne dwa tryby druku zdjęć

W naszej ofercie odbitek fotograficznych posiadamy aż dwa tryby druku zdjęć. Oba tryby, to wysokiej jakości druk na tym samym papierze, drukowane na tej samej drukarce fotograficznej ale z innym czasem realizacji i ceną. Poniżej przedstawiamy dokładny opis poszczególnych trybów:

TRYB STANDARDOWY – jest to tryb, w którym oferujemy druk z czasem realizacji tego samego dnia lub w przypadku większego zamówienia, dnia następnego. Jest to najpopularniejszy tryb druku, a Klienci otrzymują swoje zdjęcia w ciągu kilka godzin lub w przypadku mniejszej ilości zdjęć – drukujemy je od ręki. W tym trybie dostępne są dwa rodzaje papierów: papier matowy oraz błyszczący. Zdjęcia drukujemy we wszystkich formatach standardowych oraz niestandardowych, wymagających np. ręcznego docięcia. Zamówienia na druk niestandardowy, może wydłużyć czas realizacji o 2-3 dni robocze – wszystko jest uzależnione od ilości zdjęć. Najpopularniejsze formaty standardowe, to: 9x13cm, 10x15cm, 13x18cm, 15x20cm, 15x21cm, 15x23cm, 18x24cm, 20x30cm, A4 21×29,7cm, 21x30cm.

TRYB EKONOMICZNY – jest to tryb, w którym oferujemy druk z czasem realizacji do 5 dni roboczych i wydawane są po godzinie 16:00. Dni weekendowe (sobota oraz niedziela) nie są liczone jako dni robocze. Jest to opcjonalny tryb dla Klientów, którzy posiadają większe ilości zdjęć do druku i czas realizacji nie gra roli. Podobnie jak w trybie STANDARDOWYM dostępne są dwa rodzaje papierów: papier matowy oraz błyszczący. Zdjęcia drukujemy we wszystkich formatach standardowych. Formaty niestandardowe, wymagające np. ręcznego docięcia, drukowane są wyłącznie w trybie standardowym. Najpopularniejsze formaty standardowe, to: 9x13cm, 10x15cm, 13x18cm, 15x20cm, 15x21cm, 15x23cm, 18x24cm, 20x30cm, A4 21×29,7cm, 21x30cm.


Formaty niestandardowe – docinanie zdjęć

Zamówienia na niestandardowe formaty, możliwe są wyłącznie w trybie STANDARDOWYM. Docinanie 5szt. dowolnego formatu zdjęć, docinamy bezpłatnie. Powyżej 5szt., doliczamy dodatkowo 0,50zł/szt. licząc od szóstej sztuki. Docinanie zdjęć do pożądanego formatu może wydłużyć czas realizacji o 2-3 dni robocze.

Dla przykładu:

 1. Klient złożył zamówienie na druk 5zdjęc w formacie 10x10cm.
  W tym przypadku, ręczne docięcie zdjęć będzie BEZPŁATNE.
 2. Klient złożył zamówienie na druk 6zdjęc w formacie 10x10cm.
  W tym przypadku, ręczne docięcie zdjęć KOSZTUJE 0,50zł.
 3. Klient złożył zamówienie na druk 7zdjęc w formacie 10x10cm.
  W tym przypadku, ręczne docięcie zdjęć KOSZTUJE 1,00zł.

drukiwywoływaniezdjęćtczew


Cennik druku odbitek fotograficznych

Kliknij w cennik poniżej, by powiększyć

drukiwywoływaniezdjęćtczew

ZŁÓŻ JEDNORAZOWO ZAMÓWIENIE NA DRUK:
MIN. 350 SZT. ZDJĘĆ W FORMACIE 9×13 / 10×15
MIN. 250 SZT. ZDJĘĆ W FORMACIE 13×18 / 15×20 / 15×21 / 15×23
I ODBIERZ KARTĘ STAŁEGO KLIENTA


Jak złożyć zamówienie

Nie musisz zakładać kolejnego konta w kolejnym serwisie, do którego i tak prędzej czy później zapomnisz hasła 😉 Oferujemy kilka prostych metod dostarczania nam zdjęć, z którym poradzi sobie każda osoba. W przyszłości na naszej stronie WWW będzie dostępny wygodny Panel Klienta, w którym takie zamówienie złożysz kilkoma kliknięciami. Przy składaniu zamówienia pamiętaj, by poinformować nas o takich kwestiach jak: wybór papieru, format odbitki czy tryb w jakim mamy zdjęcia dla Ciebie wydrukować.

 1. Wyślij mam swoje zdjęcia na naszego e-mail’a – kontakt@b-art.studio
 2. Umieść swoje zdjęcia na darmowym Dysku Google i wyślij nam link
 3. Prześlij nam swoje zdjęcia korzystając z darmowego i polecanego przez nas transferu plików – WeTransfer
 4. Przyjdź ze swoimi zdjęciami do naszego Nowoczesnego Studio Fotograficznego w Tczewie

Proste prawda? 🙂


Jaki papier fotograficzny wybrać

W naszej ofercie druku zdjęć posiadamy dwa najpopularniejsze rodzaje papierów: papier matowy oraz papier błyszczący. Wydruki w obu przypadkach wychodzą świetnie ale skoro masz wybór, to jaki papier wybrać i czym one się różnią?

Papier fotograficzny BŁYSZCZĄCY
Wydruki na tym papierze są po prostu niesamowite. Połysk nadaje zdjęciom wyrazistości, a nasi Klienci określają je bardziej „żywymi”. Wywołane zdjęcia na papierze błyszczącym idealnie sprawdzą się jako wydruki w albumie lub do bezpośredniego przeglądania/eksponowania swoich zdjęć. Papier błyszczący jest bardziej podatny na odciski palców bądź przyklejanie się do np. szyb ramek fotograficznych – co nie wyklucza go z umieszczenia w ramce. Jeżeli Twoje zdjęcia mają być eksponowane w ramkach lub być do wielokrotnego przeglądania bezpośrednio w dłoniach, to zalecamy wybór papieru matowego, z uwagi na możliwość powstania podwójnej refleksji światła (jedna przez szybkę ramki, a druga przez połysk papieru).

Papier fotograficzny MATOWY
Tak jak w przypadku papieru błyszczącego, zdjęcia na tym papierze również wychodzą niesamowite. Dzięki doskonałej „absorbcji” światła, zdjęcia wydają się bardziej kontrastowe i ostre. Wywołane zdjęcia na papierze matowym idealnie sprawdzą się do większości zastosowań: wydruk w ramce lub antyramie, fotoksiążce, fotoalbumie czy do bezpośredniego przeglądania w dłoniach. Matowa powierzchnia papieru jest dużo mniej narażona na możliwość powstania odcisków palców, a samo zdjęcie umieszczone w ramce, nie spowoduje efektu podwójnej refleksji światła, jak w przypadku papieru błyszczącego.

Powyższe zastosowania każdego z papieru, nie wykluczają jednego od drugiego. Są to wyłącznie zalecenia, a ostateczny wybór należy do Klienta. Zapraszamy do naszego Studio Fotograficznego w Tczewie, gdzie możecie porównać odbitki na naszych przykładowych zdjęciach. Możecie wybrać ten, który bardziej Wam odpowiada 🙂

drukzdjec


Zdjęcia sprawdza człowiek, nie maszyna

Przed wydrukiem, odbitki są sprawdzane

Wszystkie nasze zamówienia są odpowiednio kontrolowane przez CZŁOWIEKA, A NIE PRZEZ MASZYNĘ CZY PROGRAM. Przed wydrukiem skontrolujemy zdjęcia pod kątem rozdzielczości, kadrów i ewentualnie naniesiemy konieczne korekty kolorystyczne. Jeśli uznamy, że któreś zdjęcie należy mocno wykadrować lub rozdzielczość będzie nieodpowiednia, to skontaktujemy się z Tobą. Ewentualnie zaproponujemy rozwiązanie, które najczęściej sprowadza się do: dodania białych pasków.

Dbałość o detale

Każde nasze zamówienie wykonujemy z należytą dokładnością. Nasze drukarki są regularnie czyszczone i konserwowane, co pozwala na stałe utrzymanie wysokiej jakości wydruk. Z wydrukami pracujemy w naszym czystym Studio i kontakt z nimi mamy TYLKO przy użyciu białych rękawiczek.

Pełny kadr? A może biała ramka lub paski?

Twoje zdjęcia możemy wydrukować w pełnym kadrze lub dodać do nich białą ramkę lub paski po bokach/u góry. Dzięki dodaniu pasków lub ramki, zdjęcie które jest nawet w innych proporcjach niż odbitka, będzie widoczna w pełnym kadrze. Biała ramka również jest świetnym rozwiązaniem, które w pewien sposób uwydatnia zdjęcie i odcina je od tła.

Translate »