BRAK NOWYCH WIADOMOŚCI

Kolaż ze zdjęć


kolaż ze zdjęć

Kolaż ze zdjęć w kształcie serca, liczby, przedmiotu, mapy – a to tylko kilka przykładów! 🙂

Szukasz pomysłu na prezent? Masz masę zdjęć i nie wiesz co z nimi zrobić? Chcesz stworzyć wspomnienie z np. wycieczki w jednym miejscu? W takim razie kolaż ze zdjęć jest idealnym wyborem!

W naszym Nowoczesnym Studio Fotograficznym oferujemy druk wielkoformatowy zdjęć w kolażu w wielu, różnych formatach oraz kształtach. Wydruki wykonujemy na rewelacyjnych papierach o powierzchni matowej lub błyszczącej. To nie są plakaty! Nasze odbitki, to świetnej jakości DRUKOWANE zdjęcia na papierach fotograficznych o dużej gramaturze. Cechuje je wyrazistość, ostrość, świetne odwzorowanie kolorów, szczegółowość i duża rozpiętość kolorystyczna!

Jest to świetny prezent, który mile zaskoczy każdego! 🙂


Poznaj nasze kolaże

Nasze wydruki są drukowane na nowoczesnym ploterze fotograficznym, który gwarantuje szeroką przestrzeń kolorystyczną poprzez zastosowanie aż ośmiu, oryginalnych atramentów firmy Canon. Zdjęcia drukujemy wyłącznie na markowych papierach fotograficznych o dużej gramaturze, dzięki czemu uzyskujemy perfekcyjne kontrasty, świetną ostrość i szczegółowość oraz rewelacyjne odwzorowanie kolorów. Nasze wydruki drukowane są na papierach fotograficznych w rolce co powoduje, że finalny wydruk również „próbuje” powrócić do swojego pierwotnego kształtu (zawija się). Nie jest to defekt, a naturalny proces.

W przypadku większych wydruków pokroju 40×60, zwijanie się zdjęcia ułatwia jego bezpieczne przetransportowanie w papierowym rękawie. Umieszczając zdjęcia w ramce czy antyramie, druk w bardzo krótkim czasie się prostuje.

Klient ma do wyboru wiele szablonów, wzorów, układ zdjęć czy też ich ilość, a na formacie kończąc. Po przesłaniu lub dostarczeniu nam zdjęć, przygotujemy projekt i odeślemy go do Ciebie do akceptacji. Dopiero po pozytywnej ocenie projektu, puścimy kolaż do druku. Dzięki temu masz pewność, że otrzymasz to czego oczekujesz, a my będziemy spać spokojnie, nie martwiąc się czy na pewno nasz wydruk usatysfakcjonuje naszego Klienta! 🙂

Najpopularniejsze kolaże to:

  • Zdjęcia w kształcie cyfry (np. 30 urodziny)
  • Zdjęcia w kształcie serca
  • Zdjęcia w tematycznym kształcie np. mapa świata, gitara, samochód, dom
  • Zdjęcia w wybranym kształcie z dodanymi napisami, cytatami, datami

kolaż ze zdjęć


Przykładowe projekty

Poniżej przedstawiamy przykładowe kolaże porównawcze, w kształcie serca, w ilości 50 vs 100 zdjęć:


Cennik kolaży ze zdjęć

Kliknij w cennik poniżej, by powiększyć


Najczęściej zadawane pytania

P: Ile jest potrzebnych zdjęć do kolażu?

Aby kolaż wyszedł estetycznie, ładnie i spełniał swoją funkcję wiernego oddania szablonu np. serca, to wymagamy minimum – 50 zdjęć.

Jest jedna, bardzo łatwa zasada:

Im więcej zdjęć w kolażu, tym lepszy będzie kształt serca ale za to będą mniejsze zdjęcia.

Również działa to w drugą stronę:

Im mniej będzie zdjęć w kolażu, tym będzie „gorszy” kształt serca ale za to zdjęcia będą większe.

Warto również pamiętać, że zdjęcia mogą i będą na siebie nachodzić, przysłaniając tym samym miejsca, osoby czy przedmioty na zdjęciach. Przy projektowaniu kolażu staramy się redukować tego typu sytuacje do minimum, jednak nie zawsze jest to możliwe.

P: Jak ładnie oprawić kolaż?

Tu ogranicza nas wyłącznie nasza własna wyobraźnia! 🙂 Pomysłów na ładne oprawienie wydruku jest mnóstwo. Według nas najlepszą formą oprawy kolażu jest umieszczenie go w antyramie, najlepiej ze szklaną szybą. Wydruk ten będzie wyglądał nie tylko pełniej ale też nie będzie odwracać uwagi gruba ramka. Kolaż możemy umieścić w ramce, wykonać go na piance czy wykonać jako fotobraz.

P: Czy to dobry pomysł na prezent?

Tak! Okazji na wykonanie kolażu jest wiele. Walentynki, prezent ślubny, z okazji urodzin czy dnia mamy/taty/dziadków. To z jakiej okazji i w jaki sposób obdarujesz drugą osobę zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj jednak, że kolaże nie należą do najmniejszych i są to dość pokaźne wydruki. Warto wcześniej dowiedzieć się czy obdarowana osoba znajdzie miejsce na ścianie czy półce, by taki kolaż eksponować. Nie chcemy przecież, by nasz wydruk okazał się nietrafionym prezentem i nie dlatego, że komuś on się nie spodoba ale będzie naprawdę ciężko gdzieś go powiesić! 🙂

P: Chciałbym/ałbym do kolażu dodać napis/datę/cytat czy jest taka możliwość?

Oczywiście, że tak. My przygotujemy projekt w oparciu o Twoje oczekiwania ale jak finalnie ma wyglądać wydruk zależy od Ciebie! Możemy dodać napisy, cytaty, daty, imiona lub grafiki np. clip arty kwiatów lub innych przedmiotów. Zanim kolaż trafi do druku, otrzymasz od nas projekt do wglądu i dopiero po jego akceptacji zamówienie trafi do realizacji! 🙂

P: Jaki format wydruku najlepiej wybrać?

Na to pytanie należy odpowiedzieć sobie samemu i dopasować format do oczekiwań. Warto wiedzieć, że im mniejszy format wydruku, tym mniejszy szablon, a więc analogicznie zdjęcia stają się mniejsze. Działa to również w drugą stronę – im format wydruku większy, tym większy szablon, a więc i wielkość zdjęć w kolażu będzie większa – bardziej widoczna.

Dla przykładu:
Wydruk kolażu w kształcie serca 40x60cm i przy użyciu 120szt. zdjęć – zdjęcia będą miały około 3cm.

Zdjęcia będą się powiększać wraz z formatem wydruku lub wraz z mniejszą ilością zdjęć.

P: Jak długo trwa realizacja zamówienia?

Kolaże wykonujemy ekspresowo 🙂 Z reguły wystarczy nam 1-2 dni robocze. Czas uzależniony jest od projektu kolażu, jego skomplikowania czy ewentualnym nanoszeniu poprawek.

P: Jak złożyć zamówienie na kolaż?

Są dwa proste sposoby:

  1. Przyjdź osobiście do naszego Nowoczesnego Studio Fotograficznego w Tczewie przy ul. K.S. Wyszyńskiego 37 (PN-PT 9:00-19:00 / SOBOTA 10:00-15:00) zabierając ze sobą zdjęcia na nośniku pamięci np. pendrive, dysk zewnętrzny.
  2. Prześlij nam zdjęcia używając do tego darmowego transferu plików – WeTransfer (adres e-mail odbiorcy: kontakt@b-art.studio) lub wrzuć swoje zdjęcia na darmowy – Dysk Google – i udostępnij nam link do zdjęć.

Pamiętaj, by zostawić nam wszelkie, niezbędne informacje co Cię interesuje. Zalecamy zawsze o zostawienie w wiadomości do nas numeru telefonu, który zawsze przyspiesza ewentualny kontakt! 🙂

Translate »