BRAK NOWYCH WIADOMOŚCI

Renowacja zdjęć, naprawa fotografii


renowacjastarychfotografiiizdjec

Renowacja zdjęć, naprawa fotografii. W naszym Nowoczesnym Studio Fotograficznym w Tczewie zajmujemy się odnawianiem tych przepięknych fragmentów historii.

Chyba każdy z nas pogodził się z faktem, że nic nie jest wieczne. Odbitki fotograficzne, to nic innego jak papier, który jest mniej lub bardziej ale wciąż podatny na uszkodzenia. Z biegiem lat oraz z narastającym przebiegiem ich oglądania i przekładaniem zdjęć z miejsca na miejsce, może dochodzić do rożnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. Również wraz z biegiem lat, zdjęcia mogą w sposób naturalny utracić swój blask, kontrast czy kolor. Zniszczenia potrafią się pogłębiać, co przekłada się często na brak możliwości późniejszej identyfikacji np. osób na zdjęciu. Wspomniałem, że nic wiecznie nie jest. Ale jest jedna rzecz, która jest wieczna. To pamięć o tych, których z nami dziś nie ma, a których mamy w swojej pamięci i na fotografiach. To właśnie te wszystkie zdjęcia pozwalają nam wrócić do tamtych czasów i powspominać tych, których kochaliśmy czy wejść w kawałek historii naszej rodziny i poznać naszych przodków.

Jeśli masz w swojej kolekcji rodzinnej stare, zniszczone fotografie, to nie czekaj aż do końca się zniszczą (może się wtedy okazać, że jest za późno) i przynieś je nam do naprawy! Zeskanujemy je, poddanym dokładnej obróbce i wydrukujemy na nowo, wydłużając wizerunek Twoich bliskich na kolejne lata! Pozwól poznać swoich przodków następnemu pokoleniu!

SKANOWANIE I RETUSZ STARYCH ZDJĘĆ
NAPRAWA STARYCH FOTOGRAFII
RENOWACJA UTRACONYCH FRAGMENTÓW ZDJĘĆ
KOLOROWANIE ZDJĘĆ CZARNO-BIAŁYCH
REPRODUKCJA I DRUK W WYBRANYM FORMACIE


Cennik skanowania zdjęć

ILOŚĆFORMATCENACENA STAŁY K.
1-3 szt.SKAN DO MAX A46,00 zł/szt.-20%
4-9 szt.SKAN DO MAX A45,20 zł/szt.-20%
10-19 szt.SKAN DO MAX A44,30 zł/szt.-20%
20-99 szt.SKAN DO MAX A43,40 zł/szt.-20%
100 szt. +SKAN DO MAX A42,50 zł/szt.-20%
1-3 szt.SKAN WIELKOFORMATOWY12,00 zł/szt.-20%
4-9 szt.SKAN WIELKOFORMATOWY10,50 zł/szt.-20%
10-19 szt.SKAN WIELKOFORMATOWY9,60 zł/szt.-20%
20-99 szt.SKAN WIELKOFORMATOWY8,70 zł/szt.-20%
100 szt. +SKAN WIELKOFORMATOWY7,80 zł/szt.-20%

Skan wielkoformatowy – format większy od A4 (np. skan zdjęcia 50x70cm)
Skany zdjęć w formie cyfrowej są przekazywane Klientowi


Skan w najwyższej jakości

Nasze Studio wyposażone jest w nowoczesny sprzęt, przy pomocy którego możemy skanować zdjęcia w wysokich rozdzielczościach. Takie skany pozwalają nam później powielać zdjęcia i drukować je w różnych formatach w tym z wykorzystaniem druku wielkoformatowego zdjęć. Skanujemy zdjęcia w każdym formacie, od tych najmniejszych pokroju zdjęć legitymacyjnych, po te największe „obrazy”.

Podczas skanowania w sposób zautomatyzowany dochodzi do podstawowego retuszu zdjęć. Skaner je wyostrza, niweluje „ziarno” czy pozbywa się mniej lub bardziej widocznych zanieczyszczeń i zarysowań. My w sposób ręczny poprawiamy kadr, kontrasty, ekspozycję czy możemy zmienić kolor z sepii na czarno-biały i odwrotnie.


Renowacja zdjęć, naprawa fotografii

Posiadasz zdjęcia, które uległy naturalnemu lub mechanicznemu zniszczeniu? Ubytki, plamy, zarysowania – to często spotykane skazy występujące na zdjęciach z okresu młodzieńczych lat naszych rodziców, dziadków czy nawet pradziadków. Jeśli posiadasz takie zdjęcia i boisz się, że wkrótce identyfikacja bliskich osób będzie niemożliwa, to nie czekaj dłużej i koniecznie przynieś te zdjęcia do nas! Zajmujemy się retuszem, naprawą i cyfrową reprodukcją starych (również tych współczesnych), zniszczonych zdjęć przywracając im ich pierwotną jakość.

Posiadamy niezbędną wiedzę, umiejętności oraz narzędzia, które pozwalają nam odnowić zdjęcia w sposób niemal niezauważony. Potrafimy uzupełnić zdjęcia o brakujące jego fragmenty, niwelujemy ubytki nawet w trudnych miejscach np. rysa przechodząca przez twarz, potrafimy bardzo wyraziście przywrócić szczegółowość twarzy czy możemy odrestaurować zdjęcie nadając mu kolorystyki.

Zakres reprodukcji zdjęć:

  • uzupełnianie brakujących fragmentów zdjęć
  • niwelowanie ubytków, rys, przebarwień
  • uwydatnianie szczegółów twarzy
  • wyostrzanie i niwelowanie „ziarna”
  • poprawa ekspozycji i kontrastu
  • zmiana koloru z sepii na czerń i biel lub odwrotnie
  • możliwość „pokolorowania” zdjęcia

Cennik reprodukcji zdjęć

Usługa renowacji starych, zniszczonych fotografii i zdjęć ustalana jest indywidualnie. Podczas wyceny, bierzemy pod uwagę wiele czynników, do których w głównej mierze przyczyniają się: wielkość zniszczeń i poziom trudności w ich zniwelowaniu, ilość zdjęć oddanych do renowacji, zakres reprodukcji czy szacunkowa kalkulacja przekładana na nasze roboczogodziny.

Do wyceny dochodzi jeszcze PRZED realizacją usługi, dlatego masz pewność i GWARANCJĘ stałej ceny, która się nie zmieni. Dostarcz nam osobiście swoje zdjęcia do naszego Nowoczesnego Studio Fotograficznego w Tczewie, a my doradzimy, podpowiemy i wszystko wycenimy, a Ty podejmiesz decyzję czy decydujesz się na wykonanie usługi czy też nie! 🙂

renowacjastarychfotografiiizdjec renowacjastarychfotografiiizdjec renowacjastarychfotografiiizdjec renowacjastarychfotografiiizdjec

 

Translate »